FAST SALÆR

INKLUSIVE MOMS, MARKEDSFØRING & PROFESSIONEL FOTOGRAF

 

VILLA, RÆKKEHUS & FRITIDSHUS KR. 65.000 (ejendomme op til 4 mio.)

EJERLEJLIGHED KR. 48.000

ANDELSBOLIG KR. 40.000

TLF.: 2298 7488
hanne@minbolighandel.dk

'

Medarbejdere

Hanne Steenberg

Indehaver af Min Bolighandel Slagelse og Sorø. Jeg er født og opvokset i Sorø men har boet i Slagelse i de sidste 25 år. Jeg har været i branchen siden 2002, er uddannet i 2006 og jeg har været selvstændig siden 2016. Jeg elsker at hjælpe mine kunder godt videre, om det er med et salg eller et køb.

Hanne Steenberg

Indehaver, Ejendomsmægler MDE
Bjarne Herlev Larsen

Jeg har været ejendomsmægler side jeg var 21 år og har været indehaver af Ejendomsmæglerfirmaet Herlev Larsen, Slagelse og er stadig på banen som seniorsælger bolig/erhverv hos Min Bolighandel Slagelse - Sorø med lang livserfaring af salg af alle typer ejendomme og sommerhuse på Syd- og Vestsjælland. Næsten intet er umuligt for en gammel ræv som mig, og jeg vil med glæde tage hånd om din sag hele vejen rundt.

Bjarne Herlev Larsen

Senior sælger

Solgt på kun 3 måneder

Hanne har hele vejen igennem været super professionel, seriøs og meget behagelig at arbejde sammen med. Hendes energi og venlighed har gjort at mit hus blev solgt på kun 3 mdr. . . Efter at have været til salg hos anden mægler i 9 mdr uden en eneste fremvisning . Jeg sender mine allerbedste anbefalinger til Hanne fra Min Bolighandel.

Inger fra Møllebakken 27, Slagelse.

Meget ihærdig med fremvisninger

Vores lejligheden var til salg i 6 måneder uden at der skete noget, men da Hanne fra Min Bolighandel overtog salgsarbejdet så skete der noget. Det tog ca. 4 måneder i et svært marked, hvor Hanne varmeget ihærdig med fremvisninger og efterfølgende kontakt til eventuelle købere. Efter hver fremvisning var der en telefonsnak, hvor vi fik at vide hvad der havde været talt om, både positive og negative ting. Ligledes er hvert spørgsmål, vi måtte have i forbindelse med handlen, blevet besvaret yderst professional. Kan kun anbefale Hanne

Søndermarksvej 15, 1. th, Peter Meyland

Derfor kan vi anbefale Hanne Steenberg, Min Bolighandel.

Hanne Steenberg har været en faglig dygtig og realistisk mægler ifm salg af vor bolig.Vi var på forhånd lidt skeptiske, da vi ikke kendte firmaet. Et mæglerfirma uden butik og avisannoncer, men tvivlen blev gjort til skamme. Det er på nettet det sker samt personlig engagement. Tidligere har vi hos andre mæglere, været tvungen til at betale et stort beløb, til udarbejdelse af prospekt, special avisannoncer/foto og kampagne - penge ud ad vinduet. Vi havde et givtigt vurderingsmøde, hvor vi fik helt konkrete input til forbedringer for salg af boligen samt en rigtig salgspris. Disse blev udført og boligen sat til salg. Helt fra start var der stor interesse for boligen, som udmundede i et hurtigt betinget salg. (Køber skulle også have solgt sit, så derfor ialt lidt over 4 mdr.)Hanne har været saglig/professionel/hurtig til at følge op hos interesserede købere, samt i hendes tilbagemeldinger til sælger/mig. Vi føler at have været i de sejeste hænder mht salg af vor bolig og kan virkelig anbefale Hanne (set ud fra kontakt med andre mæglere i køb og salgssituation) Vi valgte faktisk også at anvende Hanne som boligrådgiver ved køb af vort nye hus, hvilket også var en fordel/succes. Hun har tjek på sagerne.De bedste anbefalinger fra Marianne og Mads

Sælgere af Byvangen 20

BRUG HANNE...... andet kan jeg ikke sige.

Skal du/i sælge, og ønsker en nærværende yderst kompetent ejendomsmægler, så er det Hanne i skal vælge. Ikke nok med at Hanne er sød, så har hun forståelse for DIG, og er realist i forhold til din ejendom. Hun ved hvad hun skal lægge vægt på ved salg, og forstår markedet. Hele vejen igennem, fra vurdering til salg er yderst professionel. Noget af det som jeg lægger vægt på som sælger, er at billeder svarer overens med virkeligheden, og det gør Hanne også. Hendes bagland som er hende behjælpelig med forløbet, er lige så kompetente som Hanne selv, og man er aldrig i tvivl om hvor langt man er i processen. God sælger information er alfa omega, og det får i hos hende. Og så er prisen MEGET Fair. Jeg har solgt 2 huse gennem Hanne, begge solgt inden for 1 1/2 mdr. Vælger uden tvivl Hanne igen næste gang det bliver aktuelt.

Søholm 2, 4180 Sorø

Billede

Besøg vores erhvervsside

Billede

Tilmeld dig vores køberkartotek

Billede

Følg os på Facebook

Bestil en gratis salgsvurdering

Det er helt uforpligtende. Vi laver en grundig gennemgang af din bolig og du får rådgivning om det bedste salg.

Ansvar

Samarbejde

Provision